W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

Blog

Co zrobić, kiedy pies połknie nieznany przedmiot?

Psy zamiast rąk używają pyszczka. Przenoszą w nim różnego rodzaju rzeczy — zabawki, patyki oraz inne znalezione przedmioty. Wiele z nich lubi również podgryzać różnego rodzaju rzeczy. Niestety może się zdarzyć, że pupil jakiś z nich połknie, co może być dla niego niebezpieczne. Jak reagować w takich sytuacjach? Czy lekarz weterynarii jest w stanie pomóc psu, który zje nieznany przedmiot?

Czytaj dalej

Jak rozpoznać przepuklinę u kota?

Przepuklina to stan, w którym dochodzi do nieprawidłowego uwypuklenia określonej części ciała. Dokładniej, jest to przemieszczenie w niewłaściwe miejsce określonego organu. Warto podkreślić, że u kotów możemy mieć do czynienia z przepukliną wrodzoną oraz nabytą, która pojawia się zazwyczaj w wyniku urazu. Jakie rodzaje przepukliny u kota można wskazać? Po czym je poznać? Czy podejrzewając tego rodzaju schorzenie u swojego pupila, trzeba udać się do weterynarza?

Czytaj dalej

Jakie wady postawy wyróżnia się u psów?

Kiedy myślimy o tym, jak psy spędzają swój czas, zwykle wyobrażamy je sobie na spacerach, zabawie bądź odpoczynku odbywającym się na naszych kolanach lub kanapie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że powodem, dla których psy po szaleńczej bieganinie nie zatrzymują się w miejscu, tylko natychmiast kładą się na ziemię i w tej pozycji odzyskują siły, mogą być problemy z postawą – okazuje się bowiem, że zbyt długie stanie jest dla takich zwierząt niewygodne, męczące lub nawet bolesne.

Czytaj dalej

Jak wygląda badanie płynu mózgowo-rdzeniowego przy objawach zapalenia mózgu?

Jeśli u zwierzęcia występują takie objawy jak kręcenie się w koło, napady padaczkowe czy osłabienie kończyn tylnych, możliwe jest, że doszło do zapalenia mózgu. Stan ten może być wywołany przez grzyby, bakterie, wirusy i pasożyty albo przyczyna może być immunologiczna, lub idiopatyczna. Aby sprawdzić, jaki jest powód zapalenia mózgu, wykonuje się różne badania, w tym badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Czytaj dalej

Jak leczyć dysplazję stawów łokciowych czy biodrowych?

Dysplazja to schorzenie polegające na nieprawidłowym rozwoju struktur stawowych. Może być to niedorozwój albo rozluźnienie w obrębie stawu. To schorzenie jest najczęściej uwarunkowane genetycznie. Sposób leczenia dysplazji dostosowywany jest do wieku psa, stopnia zaawansowania choroby oraz wyników badań. Im szybciej wdroży się leczenie, tym większa jest szansa na polepszenie sprawności ruchowej zwierzęcia.

Czytaj dalej

Jak walczyć z kulawizną i bolesnością u psów?

Psy tak samo jak ludzie miewają problemy natury ortopedycznej. Schorzenia stawów szczególnie często dotykają starszych czworonogów. Zdarza się jednak, że i młode psy odczuwają dyskomfort czy ból spowodowany urazem, czy otyłością.

Czytaj dalej

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

KONTAKT

 icon-addr ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00