W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

Blog

Leczenie porażenia jamniczego

Zaburzenia ruchu, wyraźna niechęć do spacerów, problem z wejściem po schodach, ból przy braniu pupila na ręce oraz towarzyszące temu apatia i brak apetytu to objawy, które mogą świadczyć o tzw. dyskopatii. Dyskopatia to rodzaj zwyrodnienia kręgosłupa. Konkretnie dotyczy krążków międzykręgowych, pomiędzy którymi dochodzi do przemieszczania się lub wypadania jądra miażdżystego. To z kolei prowadzi do ucisków na rdzeń kręgowy, które ograniczają zdolności ruchowe psów oraz powodują dolegliwości bólowe.

Czytaj dalej

Na czym polegają dyskografia, epidurografia i mielografia?

Problemy neurologiczne u zwierząt diagnozuje się przy wykorzystaniu różnych metod. Najpopularniejsze jest badanie fizykalne zwane po prostu badaniem neurologicznym. Polega na tym, że lekarz weterynarii próbuje odnaleźć ogniska zaburzeń podczas ogólnej oceny sprawności zwierzęcia i badania jego odruchów. Jeśli te wykażą nieprawidłowości, pupil jest zwykle kierowany na dalsze badania diagnostyczne, które pozwolą zidentyfikować przyczynę problemu oraz przyspieszą wdrożenie odpowiedniego leczenia. Wśród takich specjalistycznych badań wymienia się dyskografię, epidurografię oraz mielografię.

Czytaj dalej

Wskazania do wykonania echo serca u zwierząt

Echo serca, określane również jako badanie echokardiograficzne pozwala na wykluczenie wielu chorób u zwierząt. Zazwyczaj jego wykonanie zaleca lekarz weterynarii, który podejrzewa nieprawidłowości w budowie lub pracy serca pupila po zrobieniu badań ogólnych. Jakie objawy mogą sugerować konieczność przeprowadzenia ultrasonografii serca? Jak wygląda takie badanie? Czy zwierzę trzeba do niego przygotować wcześniej?

Czytaj dalej

Co zrobić, kiedy pies połknie nieznany przedmiot?

Psy zamiast rąk używają pyszczka. Przenoszą w nim różnego rodzaju rzeczy — zabawki, patyki oraz inne znalezione przedmioty. Wiele z nich lubi również podgryzać różnego rodzaju rzeczy. Niestety może się zdarzyć, że pupil jakiś z nich połknie, co może być dla niego niebezpieczne. Jak reagować w takich sytuacjach? Czy lekarz weterynarii jest w stanie pomóc psu, który zje nieznany przedmiot?

Czytaj dalej

Jak rozpoznać przepuklinę u kota?

Przepuklina to stan, w którym dochodzi do nieprawidłowego uwypuklenia określonej części ciała. Dokładniej, jest to przemieszczenie w niewłaściwe miejsce określonego organu. Warto podkreślić, że u kotów możemy mieć do czynienia z przepukliną wrodzoną oraz nabytą, która pojawia się zazwyczaj w wyniku urazu. Jakie rodzaje przepukliny u kota można wskazać? Po czym je poznać? Czy podejrzewając tego rodzaju schorzenie u swojego pupila, trzeba udać się do weterynarza?

Czytaj dalej

Jakie wady postawy wyróżnia się u psów?

Kiedy myślimy o tym, jak psy spędzają swój czas, zwykle wyobrażamy je sobie na spacerach, zabawie bądź odpoczynku odbywającym się na naszych kolanach lub kanapie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że powodem, dla których psy po szaleńczej bieganinie nie zatrzymują się w miejscu, tylko natychmiast kładą się na ziemię i w tej pozycji odzyskują siły, mogą być problemy z postawą – okazuje się bowiem, że zbyt długie stanie jest dla takich zwierząt niewygodne, męczące lub nawet bolesne.

Czytaj dalej

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

KONTAKT

 icon-addr ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00