W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

Blog

Najczęstsze choroby układu krążenia u zwierząt

Choroby układu krążenia są częstym problemem nie tylko u ludzi, ale także u naszych czworonożnych przyjaciół. W dobie rosnącej świadomości o zdrowiu naszych zwierząt warto zwrócić uwagę na te schorzenia i poznać ich podstawowe objawy. W tym artykule przedstawimy najczęściej występujące choroby układu krążenia u zwierząt oraz sposoby ich diagnozowania i leczenia.

Czytaj dalej

Kiedy należy wykonać biopsję?

Decyzję o przeprowadzeniu biopsji oraz interpretacji wyników powinien podejmować wykwalifikowany lekarz weterynarii. Zabieg ten u zwierząt jest wykonywany w różnych sytuacjach i zależy od konkretnego przypadku. Oto kilka okoliczności, w których może być konieczne przeprowadzenie biopsji u zwierzęcia.

Czytaj dalej

Jak przebiega biopsja kości?

Biopsja kości u zwierząt jest procedurą diagnostyczną, która polega na pobraniu próbki tkanki kostnej w celu jej analizy. Przebieg procedury może się nieznacznie różnić w zależności od zwierzęcia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego zabiegu.

Czytaj dalej

Leczenie porażenia jamniczego

Zaburzenia ruchu, wyraźna niechęć do spacerów, problem z wejściem po schodach, ból przy braniu pupila na ręce oraz towarzyszące temu apatia i brak apetytu to objawy, które mogą świadczyć o tzw. dyskopatii. Dyskopatia to rodzaj zwyrodnienia kręgosłupa. Konkretnie dotyczy krążków międzykręgowych, pomiędzy którymi dochodzi do przemieszczania się lub wypadania jądra miażdżystego. To z kolei prowadzi do ucisków na rdzeń kręgowy, które ograniczają zdolności ruchowe psów oraz powodują dolegliwości bólowe.

Czytaj dalej

Na czym polegają dyskografia, epidurografia i mielografia?

Problemy neurologiczne u zwierząt diagnozuje się przy wykorzystaniu różnych metod. Najpopularniejsze jest badanie fizykalne zwane po prostu badaniem neurologicznym. Polega na tym, że lekarz weterynarii próbuje odnaleźć ogniska zaburzeń podczas ogólnej oceny sprawności zwierzęcia i badania jego odruchów. Jeśli te wykażą nieprawidłowości, pupil jest zwykle kierowany na dalsze badania diagnostyczne, które pozwolą zidentyfikować przyczynę problemu oraz przyspieszą wdrożenie odpowiedniego leczenia. Wśród takich specjalistycznych badań wymienia się dyskografię, epidurografię oraz mielografię.

Czytaj dalej

Wskazania do wykonania echo serca u zwierząt

Echo serca, określane również jako badanie echokardiograficzne pozwala na wykluczenie wielu chorób u zwierząt. Zazwyczaj jego wykonanie zaleca lekarz weterynarii, który podejrzewa nieprawidłowości w budowie lub pracy serca pupila po zrobieniu badań ogólnych. Jakie objawy mogą sugerować konieczność przeprowadzenia ultrasonografii serca? Jak wygląda takie badanie? Czy zwierzę trzeba do niego przygotować wcześniej?

Czytaj dalej

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

KONTAKT

 icon-addr ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00