W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

Lekarze weterynarii tworzący zespół kliniki Dr HAU w Krakowie

Poznaj nas

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym zespołem, w którym znaleźli się doświadczeni lekarze weterynarii oraz personel pomocniczy, którzy zapewnią każdemu zwierzęciu opiekę na najwyższym europejskim poziomie. Naszą specjalnością jest diagnostyka oraz leczenie schorzeń występujących u zwierząt domowych. Nasi weterynarze świadczą również pomoc związaną z profilaktyką, a także wykonują specjalistyczne badania. Niektóre z nich wykonywane są ekspresowo, wyniki znane są jeszcze tego samego dnia. Poniżej znajdą Państwo sylwetki naszych pracowników, do zaznajomienia z którymi serdecznie zapraszamy!

 

Paweł Mucha

 

Paweł Mucha

 • Lekarz weterynarii - specjalista chorób psów i kotów, specjalista radiologii weterynaryjnej
 • Choroby wewnętrzne, chirurgia, kardiologia, USG, RTG, echo serca, biopsja, cytologia
 • Założyciel i współwłaściciel Przychodni Weterynaryjnej DR HAU

 

 

 

 

 

W roku 2003 ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Ukończył kurs specjalizacyjny zwieńczony egzaminem z zakresu: specjalizacja chorób psów i kotów oraz studia specjalizacyjne z radiologii weterynaryjnej również na powyższym wydziale. Odbył również trzystopniowy kurs diagnostyki cytologicznej - w tym - cytologicznej diagnostyki chłoniaków i białaczek u psów i kotów oraz szereg szkoleń i stażów z zakresu diagnostyki obrazowej ze szczególnym uwzględnieniem USG, USG Doppler oraz echa serca. Specjalizuje się również w kardiologii, wykonuje biopsje i badania cytologiczne na miejscu w Przychodni Weterynaryjnej Dr HAU.

 

Jarosław Przygórzewski

jaroslaw-przygorzewski

 • Lekarz weterynarii - specjalista chirurgii weterynaryjnej
 • Chirurgia, ortopedia i traumatologia, neurologia i neurochirurgia, anestezjologia, diagnostyka RTG
 • Założyciel i współwłaściciel Przychodni Weterynaryjnej DR HAU

 

 

 

 

 

W 2005 roku ukończył w Lublinie studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Od tego czasu rozwija swoją największą pasję, jaką jest chirurgia w każdym jej aspekcie. W latach 2011-2015 odbył szereg staży i praktyk w renomowanych szpitalach oraz klinikach weterynaryjnych w Polsce i za granicą, m.in. w FITZPATRICK REFERRALS (UK), Small Animal Teaching Hospital - University of Liverpool (UK), Small Animal Hospital - University of Glasgow (SCO), Jaggy Clinic Praha (CZ), jak również w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest uczestnikiem wielu konferencji (m.in.: SEVC - Barcelona, VetCo - Warszawa, Śląska Poliklinika), kursów (m.in.: Anestezjologia w praktyce, Klinika Bemowo) i szkoleń (m.in.: University of Parma, TPLO - u Prof. Filippo Martiniego), a ponadto - z zakresu chirurgii, ortopedii, neurologii i neurochirurgii, anestezjologii, diagnostyki RTG oraz medycyny ratunkowej. W naszej Przychodni konsultuje i operuje przypadki pacjentów, wymagających leczenia chirurgicznego i ortopedycznego. Szczególną jego pasją są schorzenia układu ruchu (np. chirurgiczne leczenie zerwanego więzadła krzyżowego przedniego - metodą TPLO lub tzw. szwu bocznego; terapia nawykowego zwichnięcia rzepki za pomocą transpozycji guzowatości kości piszczelowej i pogłębienia rowka kości udowej). Zajmuje się również skomplikowanymi złamaniami oraz operacyjnym leczeniem schorzeń kręgosłupa. Ukończył trzyletnie studia specjalizacyjne zdobywając tytuł specjalisty z zakresu chirurgii weterynaryjnej.

 

Anna Warchał

ania%20AAA

 • Inżynier zootechnik
 • Asystentka lekarza weterynarii
 • Anestezjologia

 

W 2015 roku obroniła tytuł inżyniera zootechniki ze specjalizacją: prewencja weterynaryjna i ochrona zdrowia zwierząt. Do zespołu DR HAU dołączyła w roku 2014. Do jej zadań w Przychodni należą: przygotowania przedoperacyjne, opieka pooperacyjna nad pacjentami oraz nadzór anestezjologiczny podczas zabiegów. Rozwija swoje pasje i poszerza wiedzę w powyższych dziedzinach uczestnicząc między innymi w:

Warsztaty anestezjologiczne prowadzone przez lek.wet Piotra Skrzypczaka - Kraków 2015 r.

 

Seminarium anestezjologiczne prowadzone przez lek.wet Victoria M.Lukasik - Łódź 2016 r.

Konferencja "Anestezjologia i transfuzjologia w praktyce weterynaryjnej” prowadzona przez lek.wet Małgorzata Łuczak - Krynica Zdrój 2016 r.

Szkolenie "Emergency-pacjent powypadkowy w gabinecie" - Lupus, Kraków 2016 r.

Warsztaty anestezjologiczne prowadzone przez lek.wet Roberta Kraczkowskiego - Dermawet Edu Warszawa 2018 r.

Warsztaty naukowe dotyczące anestezjologii weterynaryjnej prowadzone przez lek.wet Piotra Skrzypczaka - Orzesze 2018 r.

Konferencja "Problemy ras brachycefalicznych"- Lupus Modlniczka 2018 r.

Wykłady "Powikłania w anestezjologii" prowadzone przez lek. wet Piotra Skrzypczaka- Vetter Poznań 2021 r.

Wykłady on-line anestezjologia prowadzone przez lek.wet Petera Kronena 2021 r.

Wykłady w zakresie anestezjologii podczas Międzynarodowego Kongresu Medycyny Weterynaryjnej - Łódź 2015;2016;2017;2018;2019;2021r.

Szkolenie „Znieczulenia miejscowe w chirurgii weterynarynej „ prowadzone przez lek. wet Zofia Fraś; lek.wet Krzysztof Zdeb, lek. wet. Anna Świerk, lek. wet Aleksandra Caban– Legwet, Legionowo 2021.

Warsztaty "Anestezjologia wziewna" prowadzone przez dr n. wet Piotr Skrzypczak- FineMED 2022 r.

 

Sylwia Klamerus

Sylwia Klamerus

 • Technik weterynarii
 • Asystentka lekarza weterynarii
 • Rejestracja pacjentów, opieka nad pacjentami w leczeniu stacjonarnym

 

W 2013 roku ukończyła Technikum Weterynaryjne w Nowym Targu. Odbyła też kursy kosmetologii oraz rehabilitacji zwierząt. Była uczestniczką wielu szkoleń z dziedzin: dietetyka psów i kotów, prawidłowe żywienie koni, pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, wpływ żywienia na stan skóry i sierści. W przychodni zajmuje się rejestracją pacjentów, a ponadto prowadzi sklep zoologiczny. Często asystuje przy badaniach i zabiegach, opiekuje się zwierzętami w szpitalu. Udziela też  porad w zakresie  żywienia i profilaktyki.

 

Kamila Dzik

Kamila Dzik

 • Technik weterynarii
 • Asystentka lekarza weterynarii
 • Rejestracja, opieka nad pacjentami w leczeniu stacjonarnym

 

Absolwentka Zootechniki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie (specjalizacja bioinżynieria rozrodu zwierząt). W 2018 r. ukończyła Technikum Weterynaryjne. W przychodni zatrudniona jako asystent lekarza weterynarii, pomaga podczas badań i zabiegów, rejestruje pacjentów oraz opiekuje się zwierzętami w szpitalu. Prywatnie od 9 lat czynna wolontariuszka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

 

 

 

 

 

Paulina Matraszek

Paulina Matraszek

  • Technik weterynarii
  • Asystentka lekarza weterynarii
  • Opieka nad pacjentami w leczeniu stacjonarnym

 

 

 

W 2018 roku obroniła tytuł inżyniera z Hodowli i Ochrony Zwierząt Towarzyszących i Dzikich w SGGW w Warszawie. W czerwcu tego roku ukończy naukę na technika weterynarii. W przychodni pracuje jako asystent lekarza weterynarii, zajmuje się opieką pacjentów w szpitalu, rejestruje pacjentów, asystuje podczas zabiegów, wizyt oraz badań diagnostycznych. Podczas studiów odbyła wiele praktyk, między innymi w Fokarium Stacji Morskiej na Helu czy w Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja".

Aleksandra Powęska-Pacyna

Aleksandra Powęska-Pacyna

 

 • Lekarz  weterynarii
 • choroby wewnętrzne, chirurgia miękka

 

 

 

Od 2018 r. absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W trakcie trwania studiów zdobywała doświadczenie w kilku warszawskich przychodniach. Od 2017 r. związana z działalnością naszej przychodni. Prywatnie właścicielka dwóch żywiołowych kotów: trójnożnej Wiśni i adoptowanego Groszka.

 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Dybowicz

 

Aleksandra Dybowicz

 

 • Lekarz weterynarii 
 • choroby wewnętrzne, chirurgia miękka

 

 

 

Absolwentka Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Od ponad czterech lat związana z naszą przychodnią. Początkowo jako praktykantka, później jako stażystka, obecnie jako lekarz. Uczestniczyła w badaniach naukowych podczas studiów. Stale poszerza swoją wiedzę na wielu konferencjach i kursach. Odbyła staż na Malcie w Happy Paws Animal Clinic - gdzie poszerzała swoje umiejętności z zakresu interny i chirurgii. Prywatnie właścicielka dwóch kotów Braxtona i Bąbla.  

 

 

 

 

 

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

 

KONTAKT

 adres ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00