W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

Neurolog dla zwierząt — Kraków

Oferujemy wsparcie profesjonalnego neurologa dla zwierząt w Krakowie. Przychodnia Dr HAU mieści się na Bieżanowie, ale przyjmujemy również Pacjentów z okolicznych dzielnic i miejscowości wokół miasta. Zajmujemy się konsultacjami, leczeniem oraz diagnostyką zwierząt domowych z podejrzeniem problemów neurologicznych. Podejmowane działania najczęściej opierają się na wykonaniu rozmaitych procedur medycznych, celem wyeliminowania innych schorzeń, którym również towarzyszyć mogą m.in.:

 • osowiałość lub agresja zwierzęcia,
 • drgawki,
 • zmniejszone lub zwiększone napięcie mięśniowe,
 • kulawizny,
 • porażenia i niedowłady w obrębie kończyn,
 • przekrzywienie głowy na jedną stronę,
 • objawy neurookulistyczne
 • utrata przytomności.

Może się bowiem okazać, że Pacjent wymaga np. leczenia ortopedycznego bądź zabiegu chirurgicznego.

Toteż w razie zaobserwowania niepokojących objawów, zwłaszcza nawracających problemów z bolesnością szyjnego- lub krzyżowo-lędźwiowego odcinka kręgosłupa, porażenia bądź niedowładu kończyn miedniczych albo piersiowych, należy niezwłocznie zgłosić się na konsultację medyczną do neurologa dla zwierząt, celem zdiagnozowania problemu.

Wnikliwa diagnoza umożliwia rozpoznanie przyczyny pojawienia się takich symptomów. Często okazuje się, że ich źródło nie wymaga jedynie interwencji neurologa dla zwierząt, ale także specjalisty z dziedziny chirurgii lub ortopedii. Przychodnia Dr HAU świadczy usługi lecznicze w sposób kompleksowy. Zatrudniamy specjalistów z wielu dziedzin, dlatego bez względu na przyczynę pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia, podejmiemy stosowne leczenie, aby przywrócić mu dobrą kondycję.

 

Kiedy Pacjent potrzebuje wizyty u neurologa?

W razie zaobserwowania niepokojących objawów, zwłaszcza nawracających problemów z bolesnością szyjnego lub krzyżowo-lędźwiowego odcinka kręgosłupa, porażenia bądź niedowładu kończyn miedniczych albo piersiowych, należy niezwłocznie zgłosić się na konsultację medyczną do neurologa dla zwierząt, celem zdiagnozowania problemu.

Podkreślamy, że im wcześniej zostaną zdiagnozowane źródła problemów, tym choroba będzie najpewniej mniej zaawansowana, co przyspieszy leczenie i zwiększy szanse na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników. Niezwykle ważne są również profilaktyczne wizyty u lekarza weterynarii, które umożliwiają wczesne wykrycie i skonsultowanie zachowań, które są objawami zaburzeń neurologicznych.

 

Neurologia i neurochirurgia w Dr HAU

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym oraz bogatym zapleczem laboratoryjnym. Nasz personel nieustannie doskonali swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych z zakresu neurologii i neurochirurgii.

Diagnostyka obejmuje:

 • specjalistyczne badanie neurologiczne,
 • dyskografię, epidurografię i mielografię,
 • badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

 

W związku z postępem w dziedzinie diagnostyki obrazowej (m.in. tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego) pojawiły się nowe możliwości leczenia chorób układu nerwowego.

Leczenie uwzględnia:

 • chirurgię kręgosłupa, złamania, zwichnięcia, nadwichnięcia, dyskopatie (Hansen - (zwyrodnienia) typu I i II), porażenie jamnicze, syndrom końskiego ogona (cauda equina syndrome),
 • blokady rdzeniowe.

 

Technika wykonywanych zabiegów uzależniona jest od rozmaitych czynników, m.in. od: stanu Pacjenta, czasu trwania schorzenia, historii choroby oraz jej objawów.

Jeśli Państwa pupil ma objawy opisane powyżej, zachęcamy do zapisania go na wizytę u neurologa dla zwierząt w naszej przychodni. Prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie.

 

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

 

KONTAKT

 adres ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00