W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane u zwierząt 


Nasze czworonożne pupile to nasi najlepsi przyjaciele, którzy potrafią przywrócić sens życiu, pocieszyć w trudnych momentach oraz dodać otuchy, gdy tego potrzebujemy. Terapeutyczne oddziaływanie zwierząt na naszą psychikę jest udowodnione naukowo. Biorąc pod swój dach psa czy kota, musimy mieć jednak świadomość tego, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, chorują. Często są to schorzenia lub urazy na tyle niebezpieczne, że konieczna staje się ingerencja chirurgiczna. W dzisiejszym wpisie przedstawimy najczęściej przeprowadzane zabiegi chirurgiczne u zwierząt.

1. Zabiegi chirurgiczne wynikające z przyczyn mechanicznych

W tej grupie zabiegów chirurgicznych znajdują się wszelkie operacje, które muszą być przeprowadzone ze względu na uszkodzenia ciała, do których doprowadził np. wypadek lokomocyjny czy dotkliwe pogryzienie. W wyniku takich wydarzeń może dojść do powstania złamań, zwichnięć czy zmiażdżeń, które wymagają ingerencji chirurgicznej. W naszym gabinecie weterynaryjnym wykonujemy np. osteosyntezę, czyli stabilizację złamań kończyn oraz kręgosłupa.

2. Zabiegi chirurgiczne wynikające z nabytych wad

Ta grupa zabiegów chirurgicznych obejmuje bardzo wiele różnego rodzaju operacji, których celem jest wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości i wad powstałych na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników środowiskowych. Do takich zabiegów należy np. operacja nawykowego zwichnięcia rzepki, operacyjna metoda leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego oraz różne zabiegi ortopedyczne.

3. Zabiegi chirurgiczne wynikające z wad wrodzonych

Często zwierzę rodzi się z pewnymi wadami, które nieleczone mogą powodować ból i skutecznie uniemożliwiać sprawne funkcjonowanie zwierzaka. Do takich zabiegów zaliczamy np.: operacyjne korekcje wad postawy czy dysplazji stawów biodrowych.

4. Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane na tkankach miękkich

Najczęściej wykonywanymi zabiegami chirurgicznymi na tkankach miękkich jest usuwanie guzów nowotworowych oraz plastyka ran.

5. Sterylizacja i kastracja

Te zabiegi chirurgiczne są nie tylko najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną dla naszych zwierząt, ale także potrafią zapobiec rozwojowi nowotworów macicy i jajników u suk oraz nowotworów prostaty u samców.

Wróć

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

KONTAKT

 icon-addr ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00