W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

RTG i USG zwierząt — Kraków

W przychodni Dr HAU przeprowadzamy szczegółową diagnostykę, wykonując między innymi badania USG oraz RTG zwierząt w Krakowie. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem, który daje możliwość precyzyjnego przeprowadzenia badań oraz postawienia trafnej diagnozy. Należy jednak pamiętać, że sam sprzęt jest jedynie narzędziem, które daje zadowalające wyniki, gdy znajduje się w rękach specjalistów. Klinka Dr HAU zatrudnia lekarzy weterynarii, którzy mają wieloletnie doświadczenie i kwalifikacje, umożliwiające leczenie Pacjentów na europejskim poziomie.

Zajmujemy się również leczeniem chorób wewnętrznych, dlatego po ewentualnym rozpoznaniu schorzeń od razu udzielimy Państwu porad na temat podjęcia stosownych działań. Warto pamiętać, że zarówno RTG zwierząt, jak i badanie USG stanowią często podstawowe metody badawcze, które umożliwiają rozpoznanie schorzenia i podjęcie terapii pozwalającej zlikwidować źródła problemu, podjąć niezbędne leczenie.

 

Kiedy przeprowadzamy RTG u zwierząt?

Badanie RTG wykonuje się u zwierząt w takich samych sytuacjach, w jakich poddaje się temu badaniu ludzi. Zazwyczaj są to podejrzenia urazów bądź różnorodnych zmian chorobowych w obrębie układu kostnego czy stawów, a także urazów narządów wewnętrznych w jamie brzusznej lub klatce piersiowej. Badania rentgenowskie są bowiem podstawową metodą przeprowadzania diagnostyki obrazowej u małych zwierząt domowych - głównie psów i kotów.

Podstawowe wskazania do badania RTG u zwierząt to:

  • choroby układu krążenia,
  • zmiany w obrębie układu ruchu, na przykład niedowłady kończyn bądź inne kłopoty z poruszaniem się,
  • choroby układu oddechowego,
  • choroby układu pokarmowego, takie jak brak apetytu, biegunka, wymioty czy zaparcia.

Przeprowadzenie RTG jest też zalecane w przypadku zwierząt, które przekroczyły już tak zwany wiek średni. Jest ono wtedy wykonywane regularnie w celach profilaktycznych. Niekiedy, w celu uzupełnienia procesu diagnostycznego, lekarz weterynarii zleca również USG.

Należy pamiętać, że dla zachowania dobrostanu zwierząt i ich ogólnego dobrego samopoczucia należy regularnie wykonywać badania kontrolne, aby wcześnie wykryć ewentualne problemy zdrowotne. Im wcześniej zostanie wdrożone leczenie, tym lepsze da efekty i będzie mniej uciążliwe dla Pacjentów. W przychodni Dr HAU tworzymy przyjazną atmosferę, aby zapewnić zwierzętom opiekę na najwyższym poziomie, co ma także wpływ na efektywność podjętej terapii. Na każdym etapie współpracy służymy Państwu wsparciem merytorycznym.

 

USG zwierząt - przebieg i wskazania do badania

Badanie USG dla zwierząt jest całkowicie bezbolesną oraz nieinwazyjną metodą obrazowania. Można dzięki niej zdiagnozować schorzenia praktycznie wszystkich narządów jamy brzusznej. Procedura jest bardzo wygodna dla zwierzęcia, a co ważne można ją powtarzać wielokrotnie bez ograniczeń. Dzięki temu uzyskuje się miarodajny obraz zmian zachodzących w narządach. Badanie trwa około 20 minut, jednakże weterynarz może je skrócić lub przedłużyć - w zależności od sytuacji.

USG pozwala zdiagnozować u zwierząt schorzenia:

  • śledziony,
  • nerek,
  • wątroby,
  • pęcherza moczowego,
  • jelit,
  • macicy i jajników.

Dzięki badaniu USG można już na wczesnym etapie wykryć wiele niebezpiecznych chorób, przede wszystkim nowotwory. W diagnostyce nowotworów uzupełnieniem ultrasonografii jest cytologia.

Na jakość USG w naszej klinice wpływa z pewnością fakt, że posiadamy aparat USG klinicznej klasy Easote MyLAB Class C. Jest to najnowocześniejszy aparat w południowej Polsce, wyposażony w 6 głowic: Liniowa Mikroconweks Conweks Sektorowa 1-4 Sektorowa 4-9. Pozwala nam to bardzo dokładnie obrazować narządy jamy brzusznej oraz klatki piersiowej.

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

 

KONTAKT

 adres ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00