W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

USG/RTG zwierząt w Krakowie

W klinice Dr HAU przeprowadzamy szczegółową diagnostykę zwierząt, wykonując między innymi badania USG oraz RTG. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem, który jest gwarancją precyzji badań oraz pozwala nam postawić prawidłową diagnozę. Podstawą postawienia diagnozy jest wiedza i umiejętności lekarza weterynarii, jednakże w wielu przypadkach wykonanie odpowiednich badań jest niezbędne do tego, by rozpoznać schorzenie i zaplanować terapię.

 

Kiedy przeprowadzamy RTG u zwierząt?

RTG wykonuje się u zwierząt w takich samych sytuacjach, w jakich poddaje się temu badaniu ludzi. Zazwyczaj są to podejrzenia urazów bądź różnorodnych zmian chorobowych w obrębie układu kostnego czy stawów, a także urazów narządów wewnętrznych w jamie brzusznej lub klatce piersiowej. Badania rentgenowskie są bowiem podstawową metodą przeprowadzania diagnostyki obrazowej u małych zwierząt domowych - głównie psów i kotów.

Podstawowe wskazania do badania RTG u zwierząt to:

  • choroby układu krążenia,
  • zmiany w obrębie układu ruchu, na przykład niedowłady kończyn bądź inne kłopoty z poruszaniem się,
  • choroby układu oddechowego,
  • choroby układu pokarmowego, takie jak brak apetytu, biegunka, wymioty czy zaparcia.

Przeprowadzenie RTG jest też zalecane w przypadku zwierząt, które przekroczyły już tak zwany wiek średni. Jest ono wtedy wykonywane regularnie w celach profilaktycznych. Niekiedy, w celu uzupełnienia procesu diagnostycznego, lekarz weterynarii zleca również USG.

 

USG zwierząt - przebieg i wskazania do badania

Badanie USG dla zwierząt jest całkowicie bezbolesną oraz nieinwazyjną metodą obrazowania. Można dzięki niej zdiagnozować schorzenia praktycznie wszystkich narządów jamy brzusznej. Procedura jest bardzo wygodna dla zwierzęcia, a co ważne można ją powtarzać wielokrotnie bez ograniczeń. Dzięki temu uzyskuje się miarodajny obraz zmian zachodzących w narządach. Badanie trwa około 20 minut, jednakże weterynarz może je skrócić lub przedłużyć - w zależności od sytuacji.

USG pozwala zdiagnozować u zwierząt schorzenia:

  • śledziony,
  • nerek,
  • wątroby,
  • pęcherza moczowego,
  • jelit,
  • macicy i jajników.

Dzięki badaniu USG można już na wczesnym etapie wykryć wiele niebezpiecznych chorób, przede wszystkim nowotwory. W diagnostyce nowotworów uzupełnieniem ultrasonografii jest cytologia.

Na jakość USG w naszej klinice wpływa z pewnością fakt, że posiadamy aparat USG klinicznej klasy Easote MyLAB Class C. Jest to najnowocześniejszy aparat w południowej Polsce, wyposażony w 6 głowic: Liniowa Mikroconweks Conweks Sektorowa 1-4 Sektorowa 4-9. Pozwala nam to bardzo dokładnie obrazować narządy jamy brzusznej oraz klatki piersiowej.

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

 

KONTAKT

 adres ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00