W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. +48 505 454 108 / +48 531 659 769

ECHO Serca

W Przychodni Dr Hau w ramach diagnostyki obrazowej wykonujemy pełne badanie echokardiograficzne serca - tzw. echo serca. Dysponujemy nowoczesnym aparatem echokardiograficznym klasy premium - Esaote MyLab Class C, wyposażonym m.in. w dwie głowice sektorowe, pozwalające zbadać serce każdej wielkości, od szczura, przez fretkę po kota i  psa - nawet największego. Aparat wyposażony jest w color doppler, PW doppler, CW doppler.

Badanie echokardiograficzne pozwala w sposób nieinwazyjny zobrazować morfologię serca, przedstawia anatomiczny obraz narządu oraz jego pracę. Umożliwia diagnostykę schorzeń kardiologicznych nawet we wczesnej fazie choroby. Ułatwia precyzyjną ocenę wielkości jam serca i jakości jego pracy. Pomaga stwierdzić, czy mamy do czynienia z powiększeniem wymiarów serca, z chorobami mięśnia sercowego, worka osierdziowego, z defektem zastawki, ze zmianami nowotworowymi w obrębie serca oraz głównych naczyń, czy z wadami serca wrodzonymi. Dobrze w tym celu rozszerzyć diagnostykę również o kontrolne badanie RTG klatki piersiowej, co pozwoli odróżnić schorzenia serca od chorób układu oddechowego.

Dzięki urządzeniu do echokardiografii jesteśmy w stanie analizować zaburzenia rytmu serca nie tylko podczas badania, możemy też wychwycić wszelkie niemiarowości występujące w ciągu doby.

 

Wskazania do badania echokardiograficznego

  • Obecność szmerów w sercu (każdy - nawet pojedynczy szmer zaobserwowany przez lekarza internistę stanowi podstawę skierowania na echokardiografię)
  • Ocena leczenia kardiologicznego
  • Ocena postępu choroby serca
  • Podejrzenie choroby serca (nawet w świetle braku wystąpienia szmerów sercowych)
  • Stłumione tony serca

Co więcej, niektóre rasy kotów każdorazowo przed zabiegiem w znieczuleniu powinny poddać się temu badaniu, pozwala ono bowiem stwierdzić ryzyko wystąpienia nieprawidłowej reakcji na standardowo stosowane anestetyki, i podjąć odpowiednie kroki w celu wyeliminowania zagrożenia.

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

KONTAKT

 icon-addr ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 icon-phone tel. 12 658 00 72
505454108 / 531659769
For English call: +48 531659769
 icon-email kontakt@drhau.pl
 icon-watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00