W nagłych przypadkach DYŻUR TELEFONICZNY 
tel. 126580072

Cytologia zwierząt — Kraków

Lek. wet. Paweł Mucha wykonuje cytologię zwierząt w Krakowie, w przychodni Dr HAU. Wynik badania cytologicznego otrzymywany jest jeszcze tego samego dnia. Tak sprawna procedura umożliwia szybkie postawienie ewentualnej diagnozy i natychmiastowe podjęcie celowanego leczenia, które w wielu przypadkach ratuje Pacjentom życie. Wczesne wykrycie schorzenia podnosi szanse na osiągnięcie w jego trakcie zadowalających efektów oraz daje możliwość tego, że podjęte działania będą mniej uciążliwe dla Pacjentów.

Badanie jest wykonywane u kotów, psów oraz innych zwierząt domowych nie tylko wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego. Powinno stanowić również element profilaktyki, która umożliwia rozpoznawanie nowotworów różnego typu. W przychodni Dr HAU każde zwierzę otaczamy opieką. Tworzymy w gabinecie przyjazną atmosferę, która sprzyja skutecznemu leczeniu i sprawnemu powrotowi do zdrowia. Na każdym etapie działań oferujemy Państwu wsparcie merytoryczne w zakresie profilaktyki oraz opieki nad Pacjentami.

 

WSKAZANIA DO CYTOLOGII — CO POWINNO ZANIEPOKOIĆ WŁAŚCICIELA ZWIERZAKA?

Spostrzeżenie nawet najmniejszego guzka powinno skłonić Państwa to natychmiastowej wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Wykonanie stosownych badanie umożliwia określenie, czy mamy do czynienia z procesem nowotworowym i jakie działania należy w związku z tym podjąć. Cytologia zwierząt to jedno z podstawowych badań w zakresie diagnozowania licznych rodzajów nowotworów. Należy jednak pamiętać, że problemy nie zawsze zwiastuje pojawienie się zauważalnego lub wyczuwalnego guza.

Nowotwory mają bowiem wiele innych objawów, które powinny zaniepokoić właściciela i sprawić, by udał się ze swoim pupilem do lekarza weterynarii. Są to między innymi wszelkie zmiany na skórze oraz błonach śluzowych. W przypadku zauważenie tego rodzaju objawów warto od razu skonsultować się z weterynaryjnym onkologiem, który również działa w przychodni Dr HAU. O tym, że dzieje się coś niepokojącego może świadczyć również źle gojąca się rana oraz zmiany w zachowaniu zwierzęcia, na przykład brak apetytu, utrata wagi czy osowiałość. Wszystkie te symptomy są wskazaniem do odwiedzenia lekarza weterynarii i podjęcia szczegółowej diagnostyki.

 

Cytologia a biopsja

Biopsja jest jedną z najprostszych technik diagnostycznych, które pozwalają na postawienie rozpoznania klinicznego i stwierdzenie zaburzeń oraz procesów patologicznych toczących się w danym narządzie lub tkance. Polega na pobraniu materiału tkankowego, który zwany jest bioptatem, a następnie poddanie go ocenie w badaniu mikroskopowym. Jednym z rodzajów takiego badania jest właśnie cytologia, która przeprowadzana jest przez lekarza weterynarii, mającego doświadczenie w ocenie preparatów. Badania cytologiczne zwierząt są istotne nie tylko w samym procesie diagnostycznym. Na przykład wynik biopsji cienkoigłowej ma również duże znaczenie dla przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego u zwierząt, gdyż pomaga wyznaczyć margines cięcia chirurgicznego przy usuwaniu guza.

 

W klinice Dr HAU wykonujemy:

  • biopsje cienko i gruboigłowe,
  • biopsja szpiku kostnego,
  • biopsja kości,
  • biopsja guzów skóry i tkanki podskórnej,
  • biopsja narządów wewnętrznych pod kontrolą USG,
  • biopsja guzów na terenie klatki piersiowej.

PARTNERZY

naczterechlapach.pl
laboratoria weterynaryjne
Alab, Vetlab, Laboklin, Idexx

STRONY SERWISU

 

 

KONTAKT

 adres ul. Mała Góra 71 A
30-864 Kraków
 phone tel. 12 658 00 72

 email kontakt@drhau.pl
 watch

Godziny otwarcia
pon-pt 08.00-22.00
sobota 09.00-15.00